Život v MTX

“Firmy v naší průmyslové skupině nabízí rozmanité možnosti spolupráce pro každého, kdo chce pracovat, umí být zodpovědný a má touhu růst a budovat něco významného. Snažíme se poskytovat stimulující pracovní prostředí a podporovat kreativitu a inovaci. V našem týmu oceníme jak zkušené odborníky, tak i talentované absolventy, kteří se chtějí rozvíjet a přinášet své nápady do praxe. Podívejte se na pár příkladů z toho, jak se u nás kolegům a kolegyním žije.”

Jana Zimová
Vice-Chairman of the Board & Chief Human Resources Officer

HR politika

Strategie pro oblast lidí a kultury vychází z celkové business strategie. Klade důraz na udržitelnost, etiku, podporu vzdělávání, rozvoje a efektivní přenos našich jedinečných znalostí a dovedností.

Více o HR strategii zde

Akademie

V oblasti vzdělávání pracujeme na základě konceptu firemní AKADEMIE, která staví na 4 pilířích:

  1. S potenciálními kandidáty pracujeme na PRACOVNÍM TRHU
  2. Věnujeme se intenzivně ADAPTACI nových zaměstnanců
  3. Efektivně ZVYŠUJEME jejich KVALIFIKACI
  4. Jedinečné know-how předáváme díky pilíři představujícím program NÁSTUPNICTVÍ

 

Více o Akademiích zde

Seznamte se s našimi kolegy

Jsme hrdí, že máme možnost spolupracovat s tolika různými kolegy a jejich talentem. Seznamte se s několika osobními příběhy některých z nich – jejich profesní dráhou, úspěchy a zájmy. Nejen díky lidem těmto kolegům a jejich příběhům jsme skvělým místem pro práci!

Katka vystudovala obor řízení jakosti na fakultě metalurgie materiálového inženýrství na VŠB-TUO. V ALINVEST pracuje od roku 2018, kdy nastupovala na pozici vedoucí řízení kvality ALUMINIUM, kde se intenzivně věnovala výrobě, technologiím, řešení reklamací a komunikaci se zákazníky. V říjnu 2022 se jí naskytla příležitost stát se ředitelkou kvality společnosti, čímž se stala zodpovědnou za celý systém řízení kvality. Katka v současnosti metodicky vede tým 60 lidí, který ji podporuje a na který se může spolehnout. Momentálně je největší výzvou pro Katku a její tým aplikace nových trendů v oblasti certifikace, jako jsou např. ESG, ASI, TISAX, která vyvstávají z aktuálních požadavků trhnu i zákazníků.

Kateřina Vitásková
Ředitelka kvality společnosti ALINVEST Břidličná

Po ukončení vzdělání na Technické univerzitě v Karlsruhe začal Bernd pracovat pro společnost zpracovávající hliník jako Sales and Marketing Manager. Později jeho zaměstnavatel založil konsorcium se Strojmetal Kamenice, které vedlo v roce 2013 k založení společného podniku Strojmetal Aluminium Forging GmbH. Zázemí takového úspěšného hráče v kovářském průmyslu pomohlo Berndovi rozvinout širokou škálu cenných dovedností a vlastností. V průběhu let měl příležitost rozšířit své znalosti na různých pozicích ve Strojmetalu, díky čemuž dosahuje Bernd výborných výsledků v tak náročného odvětví. Od roku 2011 Bernd pracuje jako Key Account Manager zodpovědný za klíčové světové výrobce automobilů, jako jsou VW-Group, BMW, ZF, Schaeffler atd.

Bernd Herz
Sales and Marketing Manager

Martina vystudovala Střední odbornou školu – dopravy a cestovního ruchu v Krnově. Hliník se stal její vášní ihned po ukončení studia, kdy začala pracovat v roce 2006 pro firmu, která se specializuje na nákup a prodej v oblasti hutních materiálů. V roce 2019 se Martina připojila k týmu Metalimexu, kde začala na pozici v Sales Back Office (zákaznický servis). V této pozici se Martina věnovala projektu s hliníkovými deskami a stala se na tuto oblast specialistkou. Díky svému odhodlání a pracovnímu nasazení byla Martina povýšena na pozici Sales Back Office Manager pro divizi ALUMINUM (hliníkové desky, plechy, pásy a folie), kde v současnosti řídí tým 7 lidí. Martina je férovým šéfem a dává svému týmu najevo, že si jich váží, podporuje je a snaží se pro ně zajistit co nejlepší pracovní podmínky a možnosti rozvoje.

Martina Tuháčková
Sales Back Office Manager METALIMEX

Eva se s prací v OKK Koksovny, a.s. seznámila před půl rokem a úspěšně prošla adaptačním procesem, který spadá do druhého pilíře naší Akademie MTX Group a.s. Její profese soustružnice je trochu netradiční, avšak díky svému zájmu a studiu obrábění se jí podařilo tuto výzvu zvládnout. Všichni kolegové jí rádi pomáhají a podporují ji v práci. Eva se stala cenným členem týmu díky svému pozitivnímu přístupu, ochotě se učit a přizpůsobit pracovnímu prostředí.

Eva Gluszná
Soustružnice OKK

Dan začal pracovat pro MTX Group v roce 2016. Ve skupině začínal s úkolem zajišťovat dodávky koksovatelného uhlí ze zámoří pro OKK Koksovny. Mezi jeho zodpovědnosti patřilo mimo jiné i eliminovat rizika plynoucí z výkyvu cen uhlí. Postupně pak přibíral do svého portfolia další komodity a seznamoval se s dalšími oblastmi obchodování v rámci METALIMEXu. Převzal zodpovědnost za oblast obchodování s primárním hliníkem a zajišťování cen neželezných kovů na Londýnské burze LME. Postupně tedy poznával rizika a zákonitosti obchodování s většinou komodit, se kterými METALIMEX pracuje, a proto se logicky stal vhodným kandidátem na pozici Chief Commercial Officer METALIMEX, kterým se od června 2022 stal. V současné době vede v obchodních divizích téměř 90 lidí.

Dan Trnka
Chief Commercial Officer METALIMEX

Ivo je vedoucí technolog v Povrly Copper Industries, kde pracuje už 22 let. Jeho práce zahrnuje veškeré technologické postupy v celé firmě a zajištění toho, aby každý věděl, co má dělat a jak zacházet se stroji. Ivo říká, že práce ho ani po takové době nepřestává bavit. Má radost, že se firmě daří a neustále investuje do nových technologií a procesů. Díky novým investicím se může osobně rozvíjet a celá firma má zaručenou budoucnost.

Ivo Vavřínek
Vedoucí technolog v Povrly Copper Industries

Jan pracuje ve společnosti Strojmetal Aluminium Forging téměř 3 roky a šéfuje tam obrobně. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor strojírenské technologie a průmyslový management. Jeho práce hodně spočívá v setkávání s kolegy během schůzek, které jsou na denním pořádku, ať už napříč firmou, nebo přímo v obrobně. Jeho snahou je zavést v obrobně kaskádovité řízení, aby získali větší roli a zodpovědnost mistři. Na jeho pozici je nezbytné neustálé sebevzdělávání. Je rád, že to, co se naučí, může hned aplikovat v praxi, neboť firma se neustále vyvíjí a modernizuje.

Jan Žídek
Vedoucí obrobny ve Strojmetalu

Za prací Jaromíra Novotného (vedoucího střediska) stojí příběh, jakých moc nenajdete. V OKK Koksovny pracovali oba jeho prarodiče a později i tatínek. V roce 2003 převzal rodinnou tradici a zahájil svou profesní dráhu na koksovnách. Neměl to o nic snazší než ostatní. Začínal od píky. Kariérně rostl a díky tomu vystřídal několik pozic. Při práci stihl vystudovat VŠB-TUO. Práce u nás ho pořád baví. A proč? Protože koksaři jsou fajn lidi. Jaromír jich jako vedoucí střediska koksovacích pecí a uhelné služby vede hned 250.

Jaromír Novotný
Vedoucí střediska OKK

Jiří Štofčo – jako 1. valcíř pracuje ve firmě Povrly Copper Industries od roku 1994, když se předtím pro fabriku vyučil valcířem neželezných kovů. Šel ve stopách rodičů, kteří v závodě také pracovali. Dnes má ve firemní laboratoři manželku, v partě svého synovce a jeho syn přes léto brigádničí na vrátnici. Jiří nastoupil na formátovací linku, pak šel na vojnu. Vrátil se na kvarto, tedy válcovací stroj se čtyřmi válci, na místo 3. valcíře, asi po deseti letech přešel na novou válcovací stolici. Po pár letech šli starší parťáci z kvarta do důchodu, na kvarto se tedy zase vrátil a postupně se zaučil až na 1. valcíře. Trpělivost, rozvaha a smysl pro zodpovědnost jsou přednosti, které využije nejen v práci, ale i jako povrlský dobrovolný hasič.

Jiří Štofčo
1. valcíř Povrly Copper Industries

Strojírenské vzdělání Veronika Koláčková nemá. Ve Strojmetal Aluminium Forging se ale za pár let vypracovala z dělnické pozice až do funkce mistrové. Moderní kovárnu může řídit kdokoliv, kdo si dokáže jít za svým cílem a Veronika je toho důkazem. Začínala na penetraci, která má za úkol odhalit skryté závady a trhliny, dále strávila čtyři roky jako řídící operátor na penetrační lince, kde pod sebou měla tým až deseti kolegů na směně. Ve své práci Veronika spojuje empatii s efektivitou.

Veronika Koláčková
Mistrová kovárny Strojmetal

Zdeněk je mistr hutní výroby v ALINVEST Břidličná, kde je zodpovědný za chod tavírny. Má na starosti obsazení směn, péči o to, aby měla tavírna k práci dostatek materiálu, stará se o vzdělávací akce i o to, aby měli všichni zaměstnanci k dispozici veškeré informace, které při práci potřebují. Tavírnu zná podrobně a do detailů má zvládnutý celý technologický postup. Ve 21 letech totiž začínal jako 3. tavič a začal se řemeslo učit od píky. Mistrem je rok a letos slaví 30 let od chvíle, kdy získal hned po vojně v ALINVEST zaměstnání.

Zdeněk Vrána
Mistr hutní výroby ALINVEST Břidličná

Jan pracuje jako Junior Sales Manager ve společnosti Metalimex, kde se zaměřuje na obchod s fotovoltaickými komponenty v oddělení Steel & Trading. Před třemi lety začal pracovat pro MTX Group po absolvování studia Provozu a ekonomiky se zaměřením na mezinárodní podnikání na České zemědělské univerzitě v Praze. Své rodiče následoval v oblasti mezinárodního obchodu, i když zvažoval také IT. Jan je rád, že se rozhodl pro Metalimex díky jejich dlouholeté tradici na trhu a stabilitě, ale také kvůli možnostem profesního růstu a seberozvoje v rámci Akademie MTX Group.

Jan Hrubeš
Junior Sales Manager METALIMEX

Zdeněk přišel do týmu ICE v roce 2016 jako vývojář softwaru a nyní je Senior SW vývojářem a trenérem. Připojil se k nám na doporučení kamarádů, kteří zakládali firmu. V ICE si cení týmovou atmosféru, vzájemnou podporu a hodnoty, což pro něj je odlišné od předchozí práce jako OSVČ. Jako trenér zaučuje nové členy týmu a pomáhá jim rozvíjet své dovednosti.

Zdeněk Ondráček
Senior SW vývojář a trenér

Lucie se k nám připojila v roce 2022 jako Project Controller. Její role zahrnuje dohled nad finančními aspekty projektů, komunikaci s týmy a vystavování faktur. Lucie se rychle adaptovala na svobodnější a flexibilnější kulturu ICE. Mimo práci si užívá plavání, čtení a relax s pivem. ICE pro ni znamená zábavu, týmovost a flexibilitu.

Lucie Pospíchalová
Project Controller