Pro studenty

Studuješ nebo jsi čerstvě po škole?

Podívej se na naše možnosti spolupráce. Stáže, brigády stipendia, graduate trainee programy … Přečti si příběhy těch, kteří u nás začali úspěšnou kariéru právě jako studenti nebo čerství absolventi. Pokud nevíš, kontaktuj nás – zamyslíme se a na něco přijdeme!

Příběhy studentů

Vojtěch je talentovaný student, který je v posledním ročníku bakalářského studia Bezpečnost práce na Vysoké škole báňské v Ostravě. Téměř čtyři roky pracuje jako brigádník v OKK Koksovny, kde si již vyzkoušel několik pozic. Nejvíce ho ale baví práce strojníka jemné třídírny koksu. Má zde dobrý kolektiv a flexibilita plánování směn mu umožňuje skloubit studium s prací. Po absolvování vysoké školy by rád zůstal v OKK a dál se zde rozvíjel. Praxe v OKK mu pomohla získat cenné zkušenosti a lépe si uvědomit své zájmy a priority.

Vojtěch Pelech
Student VŠB, Ostrava

Lukáš Pavlásek je studentem materiálové inženýrství na VŠB-TUO. Již dva roky je na stáži v ALINVEST, kde je součástí výzkumného a vývojového týmu. Jeho práce zahrnuje pomoc při aktuálních projektech, analýzu dat a vývoj nových materiálových možností. Lukáš se zajímá o kariéru v oblasti výzkumu a doufá, že se v této oblasti může více specializovat. V ALINVEST má také podporu od svých kolegů, kteří mu pomohli i s bakalářskou prací.

Lukáš Pavlásek
Student materiálového inženýrství na VŠB-TUO

Anežka má za sebou vzdělání na Pedagogickém lyceu a v současnosti studuje na Vysoké škole ekonomie a managementu se zaměřením na sociologii a psychologii. V Metalimexu pracuje od 1. 3. 2023 jako Executive Assistant to CCO (Chief Commercial Officer). Anežčina práce zahrnuje organizaci a řízení kalendáře CCO, komunikaci s řediteli divizí, přípravu dokumentů a prezentací, a organizaci různých akcí. V budoucnu se vidí ve specializovaných rolích v komunikaci, jako je interní a externí komunikace, krizová komunikace, řešení konfliktů a efektivní řízení času. Její životní hodnoty jsou plnění snů, uznání, důvěra a láska. Na práci pro Metalimex si cení pracovního prostředí, firemní kultury založené na důvěře a respektu, a možností osobního a profesního rozvoje. Ve svém volném čase ráda cestuje, sportuje a věnuje se modelingu.

Anežka Číhánková
Studentka Vysoké školy ekonomie a managementu

Tohle je Ondřej. Ve Strojmetalu pracuje jako administrativní asistent již 3 roky a během této doby se stal důležitou součástí našeho týmu. V letošním roce Ondra úspěšně dokončil bakalářské studium. Jeho bakalářská práce, kterou napsal ve spolupráci se Strojmetalem, se zabývala hodnocením vnitřního prostředí průmyslové haly z hlediska stavební konstrukce a vzduchotechnického zařízení. Strojmetal Ondrovi poskytl skvělou rovnováhu mezi prací a studiem. Díky flexibilnímu pracovnímu režimu mohl studovat a zároveň pracovat. V případech, kdy se potřeboval připravit na zkoušky, mu vedení společnosti vždy vyšlo vstříc. Jsme pyšní na Ondřeje a na jeho příkladnou práci. Věříme, že Strojmetalu přinese ještě mnoho inovativních nápadů. Přejeme mu mnoho úspěchů v navazujícím inženýrském studiu na Fakultě strojní.

Ondřej Greš
Student Technické fakulty ČZU v Praze

Antonín studuje chemii materiálů kvůli jeho zájmu o věci s viditelným dopadem. Zejména ho fascinuje oblast kovových materiálů a jejich potenciál. Nyní je na magisterském programu Kovové materiály na VŠCHT v Praze, kde předtím dokončil bakalářské studium výzkumu materiálů do lithiových baterií. Pro získání průmyslových zkušeností absolvuje stáž v PCI (Povrly Copper Indrustries), která se specializuje na zpracování mědi a jejích slitin. Během stáže prošel výrobním procesem od odlévání mosazného bloku po zpracování finálního produktu. V budoucnu chce provádět výzkum mikrostruktury a vlastností materiálů s moderními technologiemi a uplatnit své výsledky v průmyslovém měřítku.

Antonín Ďurana
Student VŠCHT Praha

Odborné praxe, stáže, brigády

Praxe
MTX Group připravuje mladé lidi na budoucí práci prostřednictvím poskytování kvalitní odborné praxe. Výběr studentů pro praxi probíhá na základě předem daných kritérií a ve spolupráci se školou. Cílem této praxe je umožnit studentům získat praktické zkušenosti a dovednosti, které jim pomohou při hledání zaměstnání v MTX Group a nastartují jejich budoucí profesní kariéru. Spolupráce se školami a organizace praxe je jedním z důležitých prvků vzdělávací strategie MTX Group. Máte zájem o praxi? Dejte nám vědět.

Brigády
Ve firmách nabízíme mimo jiné krátkodobé pracovní příležitosti, které jsou ideální pro studenty, hledající práci v průběhu studia nebo v období prázdnin. Tyto příležitosti mají několik výhod, jako je získání praktických zkušeností v oboru, možnost zažít si „chodit do práce“ nebo možnost nastartovat svou budoucí kariéru. Nabízíme atraktivní krátkodobé pracovní příležitosti, které jsou vhodné pro studenty a lidi, kteří hledají příležitost k získání zkušeností v oboru. Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Bakalářské, diplomové práce, stipendia, Graduate Trainee

Bakalářské, diplomové práce
Spolupráce na bakalářské nebo diplomové práci přináší studentům mnoho výhod a možnost aktivně ovlivnit budoucí kariéru. Studenti mohou propojit teoretické a praktické zkušenosti a řešit tak konkrétní reálné témata. Neváhejte, kontaktujte naše HR a domluvte si i vy spolupráci na bakalářské nebo diplomové práci.

Stipendia
Stipendium je pro studenty a absolventy velkou příležitostí k rozvoji a posunu v kariéře. Hlavními výhodami stipendijního programu MTX Group jsou přímá vazba na praxi, získání praktických zkušeností a finanční motivace. Výběr studentů probíhá na základě předem daných kritérií a stipendium je vypláceno měsíčně v průběhu školního roku. Kontaktujte nás a zjistěte více.

Graduate Trainee program
Spolupráci nabízíme i čerstvým absolventům. Možností je zapojení do oborů, které studovali nebo poskytnout možnost vyzkoušet si několik pozic a vybrati si následně tu pravou.

Exkurze

Nabízíme exkurze školám v jednotlivých firmách skupiny MTX Group do zajímavého a jedinečného prostředí výrobních firem. Umožňujeme studentům získat reálný pohled na to, jak funguje konkrétní firma, jaké technologie používá a jaké výrobky nabízí.  Pokud jste student nebo pedagog, přijměte pozvání nahlédnout, jak fungují naše výrobní procesy v praxi, seznamte se s našimi lidmi a technologiemi a zažijte tep živé firmy na vlastní kůži. Kontaktujte naše HR a domluvte vaší škole exkurzi.

Jste student, absolvent nebo pedagog a chcete se dozvědět více o možnostech spolupráce nebo například na prohlídce našich provozů? Ať už spolupracujeme nebo teprve budeme, budeme rádi za zpětnou vazbu k našim programům, ať se můžeme dále zlepšovat.

Kontaktujte našeho personalistu