Společnosti a obory

AL INVEST Břidličná

Významný evropský a největší tuzemský výrobce válcovaných polotovarů z hliníku působící převážně v segmentu flexibilních obalů, strojírenství, stavebnictví, elektrotechniky a automotiv. Další provozovnou AL INVEST je přední český výrobce a dodavatel flexibilních obalů pro potravinářství, nepotravinářské produkty, krmiva pro zvířata, průmysl a domácnost – TAPA Tábor.

Prohlédněte si video prezentaci společnosti.

Czech Mill

Moderní, rozvíjející se společnost, která disponuje špičkovou technologií na zpracování černého uhlí s úpravnou uhlí na černouhelný a antracitový multiprach.

ICE Industrial Services

Společnost zaměřující se na design a výrobu nových strojů i modernizaci stávajících zařízení, zejména pro automotive, strojírenství, metalurgii, dřevozpracující průmysl a další obory. Je evropským leaderem v oblasti průmyslové automatizace.

METALIMEX

Tradingová společnost zaměřující se především na obchod s komoditami, která se řadí mezi nejvýznamnější obchodní společnosti ve středoevropském regionu.

METALIMEX Deutschland

Prodejce výrobků z produkce společností OKK a Coal Mill se sídlem v Německu zaměřující se především na trh v Německu, Nizozemí, Belgii, Lucembursku a Velké Británii.

MTX Renewables

Chytrá výroba, investice do nových technologií, obnovitelných zdrojů energie, recyklace a cirkulární ekonomiky – to jsou klíčové pilíře rozvoje skupiny MTX Group, za kterými stojí energetická divize MTX Renewables. Ta se zabývá projekty v oblasti fotovoltaických, vodních a větrných elektráren nebo využitím municipálního a průmyslového odpadu.

OKK Koksovny

Největší nezávislý výrobce slévárenského koksu v Evropě nabízející mimo jiné široký sortiment koksů také pro hutní výrobu, speciální metalurgii, vytápění a jiné účely.

Zde si můžete prohlédnout video prezentaci společnosti.

PCI Trading

Distributor mosazných polotovarů pro výrobu munice malých a středních ráží tam, kde je legislativou ČR, resp. EU požadována exportní licence působící ve zbrojařském průmyslu.

Povrly Copper Industries

Tradiční výrobce válcovaných a lisovaných produktů z mědi a mosazi s působností na tuzemských i světových trzích působící převážně v segmentu stavebnictví, hutního průmyslu a zbrojařství.

PP STROJMETAL

Společnost zabývající se pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor

SKI AREÁL KOPŘIVNÁ

Poskytuje prostor a vybavení pro aktivní relaxaci celé rodiny. Společnost disponuje nejlepším skiareálem a bikeparkem v oblasti. Samozřejmostí je wellnes a možnost pořádání firemních akcí.

Strojmetal Singen GmbH

Společnost se zabývá prodejem kovaných dílů z hliníkových slitin pro automotiv a dopravu jehož součástí je i vývoj výrobků.

Oblasti podnikání

Barevné kovy

Zejména hliník je materiál s velkým potenciálem. Díky neomezené recyklovatelnosti a nízké měrné hmotnosti je ideální všude tam, kde je výhodou nízká hmotnost a dobré mechanické vlastnosti, zejména v dopravních prostředcích.

Energetické komodity

Historicky se zaměřujeme na práci s energetickými komoditami na bázi černého uhlí. I přes veškerá úskalí spojená s jejich používáním jsou bezesporu neustále významnou součástí energetické základny.

Obaly

Obaly a zejména ty flexibilní považujeme za prostředek jak snížit světovou spotřebu potravin. V synergii s našimi aktivitami v hliníku a recyklací usilujeme o to, aby zvýšená potřeba obalů neměla negativní vliv na životní prostředí.

Trading a kapitálové služby

Kořeny naší skupiny jsou postaveny na obchodování s komoditami. V současnosti kromě obchodování poskytujeme také jejich zajišťování vč. kurzových rizik.

Služby

S ohledem na potřeby skupiny podporujeme takové služby, které přináší společnostem možnost účinně rozvíjet své aktivity i v oblastech, které by samy zvládaly jen těžko. Stěžejním oborem v této oblasti zájmu je průmyslová automatizace.